Kiek kainuoja kvadratinis metras pastolių?

Kiek kainuoja kvadratinis metras pastolių?

TAI KIEK KAINUOJA KVADRATINIS METRAS PASTOLIŲ?

Praktiškai kiekvieną dieną klientai mums skambina ir klausia: „Kiek pas jus kainuoja kvadratinis metras pastolių?“ Keturis metus aš dirbu įmonėje „Layher“ ir visus keturis metus man labai norėjosi padiskutuoti su klientais dėl šito klausimo, tačiau aš susilaikydavau. Atėjo laikas pagaliau išreikšti ir savo nuomonę.

EDUKACINĖ PROGRAMA NORINTIMS SUŽINOTI, KIEK PAS MUS KAINUOJA KVADRATINIS METRAS PASTOLIŲ

Autorius: Viktor Vorontsov, UAB „Layher Baltic“ direktorius

Kodėl jus neateinate į prekybos parduotuvę „Rimi“, „Maxima“ ir t.t… neatsistojate prie kasininkės ir neklausiate: „Kiek pas jus kainuoja nupirkti pilną krepšelį maisto? O kiek vežimėlį?“ Ko gero jus suprantate, kad toks klausimas prekybos parduotuvėje bus visiškai nesuprastas, o jus pažiūrės keistai. Tačiau visgi kai kurie žmonės iki šiol galvoja, kad šitą klausimą galima užduoti įmonei, kuri parduoda statybinius pastolius. Norite, aš jums atskleisiu mažos kvadratinės kainos gudrybę?

Kvadratinis metras pastoliu

Kvadratinis metras pastolių

Kvadratinis metras pastoliu

Kvadratinis metras pastolių

GUDRYBĖ 1 – pridėkite 0,5 – 1 metro darbinio pločio iš kairės ir dešinės pastolių pusių ir pridėkite 2 metrus į aukštį. Jeigu statybiniai pastolių konstrukcija turi 12,28 x 6 m dydį (arba 73,68m2), tai galima pasakyti, kad pastolių plotis sudaro 114,28m2, arba ant 36{a353f00b5eea513caba01b73acf7d83d11932e05242ee9fcce17c07a92818bd1} daugiau.

GUDRYBĖ 2 – parinkti pastolių komplektaciją su mažiausia savikaina. Ilginis metras 3,07m ilgio plieninio pakloto kainuoja 25{a353f00b5eea513caba01b73acf7d83d11932e05242ee9fcce17c07a92818bd1} mažiau, negu ilginis metras 1,57m pakloto. Į komercinį pasiūlymą įtraukiame tik 3,07m paklotus (kas visiškai neatspindi realios situacijos) ir sakome, kad kvadratinio metro kaina žymiai sumažėjo.

GUDRYBĖ 3 – neįtraukiame visiškai arba siūlome minimalų kiekį paklotų su kopėčiomis. Kadangi tai viena iš brangiausių detalių, iškarto sumažiname kvadratinio metro kainą.

GUDRYBĖ 4 – į pasiūlymą neįtraukti bortinių lentų. Kam tos bortinės lentos – juk darbo inspekcija neateina į objektą kiekvieną dieną.

GUDRYBĖ 5 – neskaičiuoti visiškai arba mažą kiekį ankeravimo detalių pastolių tvirtinimui prie sienos. O montavimo metu paaiškinti klientui, kad į komplektą toks dalykas neįeina ir juos reikia atskirtai pirkti, arba kad jis turi pats išspręsti šitą problemą.

Kvadratinis metras pastoliu

Kvadratinis metras pastoliu

Kvadratinis metras pastoliu

Kvadratinis metras pastoliu

Lietuvos Respublika įstojo į Europos Sąjungą dar 2004 metais, tačiau dažnai bendraujant su statybininkais iš mūsų šalies susidaro įspūdis, kad jie dar iki šiol gyvena sovietų sąjungoje. Aš visada akcentuoju, kad nemokamas sūris būna tik pelėkautuose – įsigijote šiandien naudotus perdažytus pastolius – kiekvienais metais nuo šio pirkimo papildomai gaišinsite pinigus į jų aptarnavimą ir išlaikymą. Įsigijote naujus vokiškus cinkuotus pastolius – nereikia galvoti apie papildomas investicijas artimiausias 20 metų. Galvojate kad jeigu pavyko sutaupyti šiandien, rytoj viskas bus gerai?

Klystate – rytoj bus dar blogiau negu galvojate, uždirbsite nuolatinį galvos skausmą ir pinigų išmetimą artimiausiems metams. Neturite pinigų dabar – ne problema, nueikite į banką ir paimkite vartojimo kreditą 5000 EUR, nupirkite normalius pastolius ir dirbkite, iš pelno grąžinkite paskolą. Pilnai išmokate už pastolius, jie jau figūruoja kaip ilgalaikis turtas ir štai pas jus jau solidi įmonė. Išeinate į pensiją – galite drąsiai perduoti verslą savo vaikams, jiems dar ilgai nereikės investuoti į pastolius, blogiausiu atveju visada galima lengvai parduodi vokiškus naudotus pastolius už protingą kainą.

O mėgėjams įsigyti pastolių už mažiausiai įmanoma kvadratinio metro kainą turiu gerą patarimą – galite pas save kieme pasodinti bambuką ir surinkite pastolius iš jo. Kvadrato kaina išeis beveik nemokamai.